Zlo nad vesnicí

25. května 2011 v 19:21 | Monika.K |  Všechny mé příběhy
Zlo nad vesnicí
Večerní říjen byl vyhlášen dnem jednoho svátku. Byl totiž Halloween. Pro někoho z nás obyčejný den a pro někoho Americká tradice, kde chodí děti v převlecích a maskách. Obyvatelé jedné vesnice však na něj začali věřit od tohoto dne.
Zrovna byla na kopci v kostele půlnoční mše. Uplynula asi tak hodina a stařenky šly se svícny domů. Samozřejmě ne sami. Byl to pochod, kde každý držel v ruce lampion a zpíval. Šly tak po cestě kolem polí a luk. Zrovna uprostřed byla jedna pěkná louka s altánkem, kam každý chodil odpočívat. Tu jak jdou, zahlédnou něco zvláštního vedle stromu. Vypadalo to jako nějaký černý flek, nebo stín.
Řekly, že stín vypadá úplně jinak, tak se rozhodly popojít blíž. Pomalu kráčely a čím více se přibližovaly, tím více se jim zdálo, že se to pohybuje.
Stály tak zhruba patnáct kroků od toho a tu se to jakoby otočí a stařenky vidí něco lesklého.
,,Budou to nejspíš listy, jež vlají na stromě´´ řekla jedna ze stařenek. Zvědavým stařenkám to ale přeci jen nedalo a šly blíže. Z lesklé věci jim došlo, že to byla kosa a ten černý flek byla smrtka.
Spousta z nich si říkala, kdo by na tohle věřil, ale v tom se to po nich ohnalo a seklo je to tou kosou.
Ráno tudy jel traktorista a na zemi uvidí ležet babičky.
Naštěstí byly živé, ale měly roztrhané oblečení.
,,Proč ?´´Klade si traktorista.V tu chvíli mu ještě vyděšené stařenky pověděli, co že se jim to stalo. Traktorista jim nevěřil, řekl, že nejspíš z té únavy měly vidiny a švihly sebou do křoví, a usnuly, jenže stařenky kývaly hlavou, že nemá pravdu, že to by jinak neviděly všechny. Jak se už nějak dopravily do vesnice, všem to povyprávěly a ti řekli, že nad vesnicí se ukázalo zlo, že to číhá všude a proto by si měly dávat větší pozor. Uplynul týden a traktorista řekl, že se rozhodl jednu noc orat na té louce a že ji tam opravdu zahlédl tu smrtku s kosou, ale stihl ji uniknout, ačkoliv se k němu prý přibližovala. Lidé se nehodlali kvůli tomu nějak trápit, protože smrt vlastně číhá na každého všude, proto tam jen večer už nechodili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.