Význam smrti

25. května 2011 v 19:18 | Monika.K |  Všechny mé příběhy
Význam smrti
Stejně tak jako každá pohádka má konec, končí nějak i život. Pro někoho trest, pro někoho vysvobození. Stejně tak, jako každá baterie má svou lhůtu. Přestane fungovat.
Nic nevydrží nedotčené navždy. Život nám dává poznat jaké je to vlastně existovat, a jakmile je na hranici sil, usíná jako ta baterie do věčného spánku. Samozřejmě nikdo neví, jaké to je neexistovat, ale představte si, že je to úplně stejné, jako když večer tvrdě spíte a nezdá se vám sen, nebo si ho jen nevybavujete. Je to v celku pohoda, jste v klidu a nic vás neruší. Dejme tomu, že po tolika letech si tělo zaslouží odpočinek. Zkusím vám trošku přiblížit jaké to je.
V každém případě je to jen má představa. Vy můžete smrt vidět úplně jinak.
Dejme tomu, že žije jedno děvče, které natolik miluje život, že si nedokáže představit svou smrt. Někdy si to i tak živě představí, že chytne i záchvat. Ovšem existuje velká spousta takových lidí. Je to jen strach, strach z něčeho, o čem nevíte jaké to je. Přirozená reakce.
Dívka si užívá nadále a ejhle už je jí sedmdesát let. Znamenitý věk. V něm si tak říká:,, Vždyť já už neprožiju to, co jsem za ty roky viděla. Už mi zbývá tak maximálně deset let, možná víc, ale i to je málo. Naštěstí její přátelé ji přivedou na lepší myšlenky. Chodí na oslavy, hrají se s vnoučátky a cítí se stále jako zamlada. Přijde jim jako by se zastavil čas a je ještě čekal celý život před sebou. A tak to má být. Když si užíváte každé chvilky, je život velmi dlouhý a krásný.
Nyní je už žena mrtvá. Zapomněla na všechny tváře, které kdy viděla. Zapomněla i na to, jak vůbec ona vypadala, ale nic ji už netíží. Kdoví třeba svět dokáže i to co o něm nevíme. Třeba se narodíme z těch nových buněk znovu a ti co žili, žijí třeba i teď jen jako úplně jiní a jinak vypadající lidé. Řekněme si, že představ je mnoho, ale rozhodně stojí za to žít hodně dlouho. Jste pak velmi šťastní a není nad to, když vás někdo pořádně rozveselí. A víte co? Pokud si tohle vůbec čtete, zajděte se někam pobavit, vždyť lidé vás tak zbožňují, Krásný den přeji.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.