Sláva není všechno

25. května 2011 v 18:28 | Monika.K |  Všechny mé příběhy
Sláva není všechno


V životě nás může potkat leda cos, ale něco zastavit nedokážeme. Existují lidé, kteří dají za slávu všechno a přitom pak zjistí, že to hlavní nemají. Je to láska. Když o někom víte, že s vámi chce zůstat až do konce, připadáte si jako ten nejšťastnější na světě. Zde ukáži příklad,
Kde člověk udělá tu nejošklivější chybu, co jen lásce udělat jde.
Bylo malé městečko, plno moudrých, ale i hloupých lidí. Tu žila jedna chudá dívenka jménem Anička, která každý den chodila na pole projít se. Trápilo ji, že všichni kolem měli lásku, jen ona ne. Říkala o sobě, že je člověk, který by si té lásky vážil a nikdy by ji neopustil. Procházela se a v dáli zahlédne osobu. Přistoupí blíže a? Krásný chlapec. Byl tak krásný, ale smutný. Zeptala se ho, proč zrovna tak pěkný hoch se prochází sám po poli?! Odpověděl, že ho trápí život. Nemohla ani uvěřit, že existuje někdo jako je ona. Byli naprosto stejní, a to je k sobě hodně přitahovalo. Stali se z nich nejlepší kamarádi, až najednou se jí přiznal, že ji už od prvního pohledu miluje. Ona mu poté celá šťastna řekla, že přesně tak to bylo i u ní. Na pohled to byl ten nejšťastnější pár. Měli nádhernou svatbu, nádhernou hostinu… No skoro to zní jako konec nějaké pohádky, ale bohužel konec ještě není.
Byl měsíc po svatbě. Oba přemýšleli, kam by se vydali na svatební cestu. Po dlouhém váhání se dohodli, že poletí na jeden ostrov za Karibikem. Měli se tam krásně. Všude palmy, písek, sluníčko, ovoce, no prostě ráj. Jednoho dne se Honza neboli Aniččin manžel rozhodl, že na tom ostrově zůstanou. Anička souhlasila, protože se jí tam také dost líbilo. Uplynul rok a Anči přišel dopis od nějakého pracháče z Prahy, jestli by mu nemohla dělat modelku. Popravdě si vždy přála být slavná, ale Honzovy se to nelíbilo. On nechtěl, aby ho tak opustila, ale slíbila mu, že se za měsíc vrátí s plnou kapsou peněz, a budou žít šťastně dál a pořídí si děťátko. Honza nakonec souhlasil, ale se slzami v očích. Loučení bylo tak dlouhé. Honza ji tak pevně držel, jako by mu snad měla odjet navždy. Dokonce ji ještě přemlouval, ať ho tam nenechává samotného, že tuší něco hrozného, ale Anna se nedala přemluvit. Jakmile přiletěla do Prahy, na letišti si ji vyzvedl ten ředitel modelingu. Uběhl měsíc a z Anči se stala slavná, a úspěšná modelka. Měla hodně peněz, tak už chtěla zpět, ale ředitel ji přemluvil, ať zůstane na večeři. Byla to velká chyba. Tu noc ji svedl, vyspal se s ní a ta poté otěhotněla. Člověk by si kladl otázku: ,, Tak je blbá ?! Na vlastního muže takhle zapomene a ještě k tomu, aby toho nebylo málo ho podvede?!"
Z Anny se stala namyšlená a nafintěná dámička. Její manžel Honza si myslel správně. Tušil něco hrozného, a to se také stalo. Ředitel o jejím manželi věděl, ale nechtěl, aby spolu dále byli. Chtěl ji jen pro sebe, neboť byla krásná a nesla mu peníze, proto ji také tak poblbl. Léta utíkala jako voda. Anča měla 2 děti a sama, jelikož ředitel ji opustil. Tu tak přemýšlela o minulosti, až si vzpomněla, že má Honzu, svého jediného muže, kterého tolik miluje, svou životní lásku, který ji čeká na ostrově. V tu chvíli se chtěla zabít. Nemohla uvěřit, že udělala něco tak strašného a zapomenout na něj. Kdo ví, co ji ten ředitel dával do čaje.
Okamžitě koupila letenky, a letěla na ostrov. Vstoupila do jejich domu a tam?
Vzkaz: ,, Pokud se sem někdy vrátíte paní Anno , tak zajděte na vaši zahradu. Váš bývalý správce domu Alois." Anča rychle utíkala na zahradu, a tam? Honzův hrob. Na něm
stálo: ,,Opustil nás hodně brzy a to rok po svatbě. Spáchal sebevraždu. Oběšen na letišti."
O Anně už nebylo znáno. Nikdo neví, co se jí po přečtení stalo. Tady vidíte, že sláva není to dobré pro vás, ale láska. Bez lásky se nedá žít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.