Sladký ostrov

25. května 2011 v 19:13 | Monika.K |  Všechny mé příběhy
Sladký ostrov
Ze všech nejznámějších míst určených pro dovolenou byly, jsou, a budou ostrovy. Každému z nás vyhovuje jiné klima, jiné podmínky a jiné jevy. Někdo z nás miluje zimu a pochmurné počasí, někdo zase tropické teploty a teplý vánek. Z těch míst jsem si vybrala právě s teplým proudem vzduchu. Popíšu jeden ostrov, omývaný ze všech stran mořem.
Ve středu naší Země uprostřed divokého oceánu ležel jeden opuštěný ostrov. Nikdo jej neznal, neboť byl příliš malý.
Avšak kdyby jej někdo znal, rád by tam i zůstal. Uprostřed ostrovu rostly krásné, barevné květiny, palmy s kokosy, ananasy, mangem a jinými exotickými plody.
Tyhle porosty tvořily jakoby nějaký ozdobný park či zahradu.
Ze zvířat jste mohli objevit různé druhy amazoňanů, arů, chameleonů i kakadú. Doslova to zde září krásou a ta lahodná vůně, jako když si přivoníte k multivitamínovému nápoji.
Podmínky pro život jsou naprosto ideální a víte proč? Na ostrově je totiž i menší vodopád s říčkou, kde je svěží, čistá, pitná voda. Všude kolem je i tráva a na okrajích ostrova velký pás světlého písku. Moře průzračně čisté, malé vlnky i malá hloubka celý jeden kilometr. Nevýhodou tohoto ostrova je, že brzy nejspíše zmizí pod vodou, díky globálnímu oteplování, a zvyšování hladin. Je to velká škoda a nespravedlnost vůči těm bezbranným papouškům a jiným zvířatům, co na ostrově žijí. Kdyby lidé žili na těchto klidných místech, dožili by se i více let. Vše totiž závisí pouze na naší psychice. Jediné, co člověku v dnešní době chybí je totiž klid.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.