Oblíbená rozhledna

25. května 2011 v 19:10 | Monika.K |  Všechny mé příběhy
Oblíbená rozhledna
Každý chce mít ve všem přehled, chce porozumět druhým, vyčítat jim jejich chyby, ale na sebe se ani nepodívá. Mnohdy by měl raději sledovat více sebe než ostatní, protože by mohl být velmi překvapen, jaké chyby má on sám. Příklad těchto lidí známe, ale i proto musím něco o nich povyprávět.
Za městem na kopcích stála jedna dřevěná rozhledna. Dalo se na ni lehce vylézt, protože nahoru vede jištěný žebř. Lidé tam rádi chodili, vždy když neměli co dělat, popadli kola a jeli na menší výlet. Jeli se podívat na tuhle rozhlednu. Nahoře byly k dispozici dalekohledy a lavičky. Byl to krásný pohled. Směli vidět jezera, vesnice, svůj dům a zahrady.
Ve městě, kde stála rozhledna, bydlela jedna pyšná holka. Všem svým kamarádům lhala, smála se jejich vzhledu a říkala, co mají a nemají dělat. Byla to ta největší svině pod sluncem. Chodila vzpřímeně s bradou nahoře a myslela si, kdoví, jaká je to kráska. Nejlepším kamarádkám tvrdila, jak jsou jejich kluci hloupí a ať je opustí, ale?
Pak je podvedla. Všechny jejich kluky vždy svedla a s každým se vyspala a ještě k tomu to svým kamarádkám řekla.
I taková mrcha měla nadále kamarády. Vždy se chtěli rovnat jí, protože jí záviděli tu krásu a drahé oblečení. Avšak našla se jedna dívka, která měla v sobě tolik hněvu, že by ji dokázala zabít. Téhle dívce totiž ublížila ze všech nejvíc. O všechno ji připravila. Připravila ji o kamarády, o kluka, s kterým byla ta nejšťastnější na světě, o zdraví, krásu, peníze a i o důvěru rodiny.
Dívka to samozřejmě nechtěla tak, proto si řekla, že ta zmalovaná děvka musí zaplatit za všechny své činy! Byl pátek, krásný slunný den a dívka šla pro tu nafintěnou, jako by se nechumelilo ven.
Nafintěná ji otevřela a jen řekla:,,Copak, copak? Už sis uvědomila, že ten tvůj je spíše na holky, co chtějí sex?´´
Dívka v klidu odpověděla :,,Ále, přeci si nebudeme kazit den povídačkama o bývalých chlapech, kteří to dělaj jen s těma, co to neumí že?! Co kdybychom se šli projít? Slyšela jsem že tento teplý vzduch pomáhá ke kráse pleti!´´
Nafintěná okamžitě vystartovala a řekla:,, Jdeme!´´
Dívka ji vzala na své nejoblíbenější místo a to na rozhlednu. Nafintěná se jen uculovala a lezla po žebříku na ni. Odbila třetí hodina a lidé co se procházeli venku, ucítili divný tlak, něco jako vzdálené chvění v zemi. Nevěděli co to je, ale šli v klidu dál.
Nastala noc a nafintěná nějak nemohla usnout, říkala si:,, Á, to se mi určitě krášlí pleť, po tom teplém vzduchu. Ráno jak se probudila, se podívala do zrcadla a v něm vidí ošklivou, pihatou, zjizvenou a znetvořenou holku.
Byla to ona. Že by tím chvěním? Po hodině se rozhodla zajít za tou holkou. Ta vyšla před dům úplně krásná , a nafintěná na ni: ,, Co se ti stalo?!´´a ta holka na ni: ,, Bože a co tobě? Jak vidím, tak vypadáš tak, jak si zasloužíš´´ a zavřela.
Tak se zdá, že nafintěná zaplatila za to, co provedla. Nikdo se s ní už nebavil , a ani si ji nevšimnul.
Zato ta holka co zkrášlila, se dala dohromady s tím klukem, co byla dřív, jenže ten už pěkný nebyl. Holka to vůbec nechápala, protože nic nikomu neudělala, jen dala nafintěné krém, co ji měl až moc opálit. Ale proč i on?
Zaplatil totiž také za jeho chybu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.