Halloweenská noc

25. května 2011 v 18:57 | Monika.K |  Všechny mé příběhy
Halloweenská noc
Dny se zkracovaly. Každé naše ráno se pozdě rozednívalo. Byl 31 řijen. Pro někoho obyčejná Sobota, ale pro někoho zase temný čas. Jak je jistě známo, slavil se Halloween. Pro vybrané nejůžasnější svátek, tedy až na všední den, kdy v něm nebývá volno. Tento svátek vyjadřuje mnoha zábavy, tance, povídání a oslavování a to hlavně pro děti.
Večer se připravovala Halloweenská noc. Na dům, kde se konala oslava, se věšely lampióny, řetězy a dýně. Lidé vcházející dovnitř museli projít polem, kde kolem ve velké aleji střežili, a vítali dýňový strašáci oblečení v košilích.
Vevnitř domu byla velká místnost s židlemi i stoly. Na stolech byla pro všechny velká hostina. Bonbony, brambůrky koláče, cukroví a velké bary s ovocnou šťávou.
Vzadu byl parket, kde hrála hudba, a každý tančil. Po půlnoci se zde konala soutěž v nejlepších Halloweenských hláškách a citátech. Vítězové za odměnu směli přespát v nádherné, ozdobené půdě.
Všude kolem bylo naházeno barevné listí s růžemi, dokola svítily vonné svíčky a uprostřed byla velká postel s nočním stolkem, kde hrála šperkovnice. Peřina voněla květinami.
Říkalo se, že kdo zde spal, zažil za spánku ten nejkrásnější sen. Byl to sen, který se každý měsíc opakoval. Tak jak si druzí mysleli o Halloweenu jen to špatné, nudili se doma u kamen a usnuli u televize. To, co mohli za jedinou noc prožít, nikdy nepoznali. Naše dovednosti jsou úžasné.
Stačí malý nápad a jste ti nejšťastnější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.