Boj o diamant pokračování

25. května 2011 v 18:51 | Monika.K |  Všechny mé příběhy
Nabídne tedy dívce řetízek zdarma, ale jen pokud mu ten diamant najde.
Dívka neví, o co se jedná, proto souhlasí, jelikož ji řetízek tolik okouzlil, že pro něj udělá vše.
Stánkař ji tedy zavede do jednoho temného a hlubokého lesa a jediné co dodá tak, že někde tam má být. To, že se tomu lesu říká hrobka, jí už neprozradil a utíkal odtud rychle pryč.
Dívka chodila po lese a nevěděla, co ji ještě čeká, tak si ani nedělala z ničeho obavy. Šla celý den, až navečer přišla k jedné jeskyni. Jen tak se zamyslí a řekne: ,,Určitě jsem už na místě. Diamanty bývají v jeskyních´´ a šla dovnitř.
Všechno jí přišlo snadné, jen nevěděla kde kopat. Jak tak začala na jedné straně, ucítila něco pod nohami. Sklanila se a tam mrtvola. Dívka tak ječela a čím více se oddalovala od východu, tím více ji sužoval pocit, že není jediná, co ten diamant hledá. Pořád kopala a kopala, až usnula.
Probudila se až ráno a to před jeskyní. Říká:,, Co tady dělám?´´a vedle ní se ozve hlas: ,, Tady to nenajdeš!´´
Dívka se zamračí a odpoví:,, A jak to můžete vědět , když to ještě nemáte!´´Chlápek, co ji chtěl odtud vyhnat pochopil, že to nebude tak snadné, tak ji přivázal k bažině.
Mezitím co dívka křičela u provazu, tak chlapík kopal v jeskyni.
Nastal večer. Všude ticho, a jen tma. Dívka se strašně bála, tak ji napadlo sehnout se k bažině, a tam si to lano uvolnit.
Zkoušela to dvě hodiny, až pak přece jen lano z ruk dostala, ale bažina ji stahovala ke dnu. Dívka nemohla utéct a nemohla se hnout. Její nohy už se dotýkaly dna a tu v tom? Něco ji rychle vymrštilo z bažiny a utíkalo pak od ní.
Vypadalo to jako nějaký skřítek, ale to už dívka raději neřeší. Vtrhne do jeskyně, jednou švihne toho chlapíka a ten svým pohybem odškrábne ze zdi kus hlíny. Hlína dopadne na mokrou zem a na zdi něco začne silně zářit. Dívka to veme do rukou a vidí velký a nepředstavitelně krásný diamant. Chvíli ho drží v ruce a najednou uslyší velkou ránu. Napadne ji, že je to nejspíš další vetřelec, tak si diamant strčí do boty a utíká z jeskyně.
Před jeskyní uvidí piráty.Ti se na ni podívají a řeknou: ,, Dej sem ten diamant!´´ A dívka na to: ,, Taky jsem ho hledala, ale já už to vzdávám. Nenajdu ho´´ a odejde.
Hloupí piráti zatím vtrhnou s krumpáčema do jeskyně a kopají. Dívka utíká lesem. Přijde jí, jako by ji každý kolem pronásledoval, ale nevzdá to a utíká až po kraj lesa. Po namáhavém běhu se konečně dostane na polní cestu. Je strašně šťastna a jde už pomalou chůzí domů.
Za necelou hodinu je doma. Zamkne se v pokoji a vyndá diamant z boty. Nohu má zespod pořezanou, ale rozhodně to pořezání a obětování života stálo za to.
Diamant opět drží v rukou a přemýšlí co je to asi za druh, že ho tak každý hledá. Později se z televize dozví, že kopáči ho hledají už desítek let a že je to zcela vyjímečný kousek. Po shlédnutí si vzpomněla na tu mrtvolu, co v jeskyni ležela a došlo jí, že měl na obleku nášivku KOPÁČI. Udělalo se jí hodně špatně a řekla si, že o tom nikomu neřekne, že ho má a dokonce ani stánkaři ne. Stánkař před svým odjezdem z vesnice zašel za dívkou a zeptal se jí, jestli ho má a ona odpověděla, že ne. Řetízek sice nedostala, ale zato u sebe nosila něco o hodně cennějšího než jakékoliv šperky na světě.
Diamant byl objeven po 5ti letech, kdy dívka zemřela na bulimii. Diamantu bylo souzeno střídat majitele, ale takové štěstí, jako potkalo tu dívku se jen tak nikomu nechtělo věřit. Důkazy ale byly. Na památku byl diamant pojmenován Ljuba, aby nesl neustále jméno své majitelky.
Škoda jen, že takové štěstí dívka neměla ve zdraví, jinak by byla velmi slavná.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.